Logo Urząd Miejski w Wyśmierzycach

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9151
W sumie: 35860

News

News zdjęcie id 242

Szanowni Mieszkańcy!

23.11.2016

Szanowni Mieszkańcy!

Gmina Wyśmierzyce przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej - strategicznego dokumentu, który jest jednym z warunków ubiegania się przez gminę o środki finansowe na zadania związane z ochroną środowiska i efektywnością energetyczną w ramach unijnej perspektywy budżetowej na lata 2014-2020.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej to dokument strategiczny, który dokonuje kompleksowej oceny emisji gazów cieplarnianych na terenie gminy oraz opisuje kierunki działań zmierzających do poprawy klimatu i jakości powietrza. W Planie Gospodarki Niskoemisyjnej szczegółowo zostaną opisane działania dla Gminy Wyśmierzyce, które przyczynią się do zmniejszenia emisji szczególnie dwutlenku węgla.

Podstawą opracowania Planu jest tzw. „Inwentaryzacja gazów cieplarnianych”, czyli szacunkowa emisja z takich źródeł jak ogrzewanie, transport, zużycie energii elektrycznej. Zebranie danych źródłowych nastąpi przez ankietyzację, która obejmuje obiekty mieszkalne, przedsiębiorstwa oraz obiekty publiczne.

Dane dotyczące zużycia paliw na cele grzewcze i energii elektrycznej oraz powierzchni obiektów posłużą do oceny stopnia emisyjności na tle innych gmin.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Wykonawcą - firmą EKO - GEO GLOB telefon: 508-559-088

Dziękujemy Państwu za pomoc w opracowaniu „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Wyśmierzyce”.

 

Ankieta - POBIERZ

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.