Logo Urząd Miejski w Wyśmierzycach

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9151
W sumie: 35860

News

News zdjęcie id 220

Uroczysta MSZA ŚWIĘTA KU CZCI OFIAR DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ ZE WSI PAPROTNO i okolic

23.09.2016

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA KU CZCI OFIAR DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ ZE WSI PAPROTNO I OKOLIC

            W niedzielę 18 września o godzinie 13-tej odbyła się celebrowana przez ks. proboszcza - Roberta Sionka, uroczysta Msza Święta ku czci ofiar II wojny światowej mieszkańców wsi Paprotno i okolic. W uroczystości uczestniczyły władze gminy z Burmistrzem Wyśmierzyc - Panem Markiem Bielewskim i przewodniczącym Rady Miejskiej  - Panem Wojciechem Sępiołem, dyrektorzy placówek oświatowych - Panie Beata Górnicka i Teresa Miros, krewni zamordowanych oraz mieszkańcy  Paprotna i okolic.

Ksiądz proboszcz, w homilii nawiązał do godności życia ludzkiego i zagrożeń, jakie czyhają na współczesnego człowieka. Pan Burmistrz podkreślił jak ważne jest, aby pamiętać o swojej historii i wspólnie w zgodzie dążyć do poprawy jakości życia. Wyraził swoją wdzięczność wszystkim, którzy czynią starania, aby kultywować pamięć o pomordowanych mieszkańcach naszej gminy.  Zachęcił wszystkich, by spotykać się corocznie w tym miejscu w coraz liczniejszym gronie.

Po Mszy Świętej pani Justyna Urbańczyk, sołtys Paprotna podziękowała zgromadzonym za datki, zebrane podczas Mszy Świętej, i przekazała je na remont Kościoła parafialnego w Wyśmierzycach.

Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez mieszkańców w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.