Logo Urząd Miejski w Wyśmierzycach

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9151
W sumie: 35860

Uśmiechnij się!...

Uśmiechnij się!...

Za nami pierwsze zajęcia wokalne, taneczne i kabaretowe.

            Od maja w Publicznym Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Wyśmierzycach realizowany jest projekt " Uśmiechnij się - miłośnicy śpiewu, tańca i kabaretu".

Projekt zrodził się jako impuls do wszechstronnego kształcenia uczniów, rozwijania ich umiejętności, zdolności i zainteresowań.  Powstał z myślą o utalentowanej młodzieży, która pragnie doskonalić się na wielu płaszczyznach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom chcemy, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i odkrył swoje zamiłowanie do muzyki, tańca czy słowa mówionego.

            Przygodę z jego realizacją rozpoczęliśmy od wyszukiwania odpowiedniego repertuaru. Nasz wybór padł na muzykę biesiadną oraz znane szlagiery, które będą wykonywane przy akompaniamencie orkiestry działającej przy gimnazjum. W programie zajęć tanecznych zaplanowaliśmy naukę układów tanecznych do tańca współczesnego. Naszym celem jest wyposażenie uczestników warsztatów w podstawowe umiejętności muzyczno-ruchowe i taneczne, uczenie wytrwałości i konsekwencji, budowanie poczucia własnej wartości i świadomości własnego ciała, budowanie właściwych relacji między uczestnikami warsztatów.

W dobry humor wprowadzają nas przygotowywane scenki kabaretowe. Okazuje się, że u wielu uczniów drzemie talent aktorski. Trochę satyrycznie, trochę groteskowo bawimy się słowem. Warsztaty kabaretowe mają na celu nauczenie umiejętności posługiwania się tekstem, odpowiedniej interpretacji tekstu, rozbudzenie wrażliwości, a także obserwacji i naśladowania, wpłynięcia na  twórczy i kreatywny rozwój uczestników zajęć. Przygotowane wprawki kabaretowe wskazują, że nie trzeba być aktorem, aby bawić się w ten rodzaj sztuki. Ćwiczenia, gry i zabawy trenują umysł, hartują osobowość, gimnastykują ciało, otwierają wnętrze i bawią do łez.

Zdobyte umiejętności zaprezentujemy podczas imprez gimnazjalnych i lokalnych. Zapraszamy 7 czerwca 2015 roku na III Festyn Rodzinny, na którym przedstawimy próbkę swoich możliwości.                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                  Elżbieta Popiel

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.