Gospodarka odpadami
Kontenery będą wydawane nieodpłatnie za pokwitowaniem odbioru stałym mieszkańcom gminy, którzy zadeklarowali opłacanie wywozu śmieci przez cały rok.
Osoby zamieszkałe sezonowo , zamiast kontenera 120l na odpady komunalne zmieszane, otrzymają czarne worki.
OgłoszenieUrząd Miejski w Wyśmierzycach przypomina o terminach dokonywania wpłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi zebranymi na terenie nieruchomości należy uiszczać za poszczególne kwartały roku kalendarzowego przez wpłatę na konto Urzędu.
|
|
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ( PSZOK ) w Wyśmierzycach jest czynny w każdą środę i sobotę od godz. 11:00.
Osoby zgłaszające się na PSZOK muszą okazać kwit z uiszczoną opłatą za wywóz śmieci. Dane osób pozostawiających odpady na PSZOK-u będą na bieżąco spisywane.
Do kontenerów na PSZOK-u będą zbierane następujące odpady:
1. papier i tekstylia- opakowania papierowe, gazety, kartony, gazety, zeszyty, ubrania, buty, tekstylia, opakowania z drewna. 2. szkło – puste opakowania szklane: butelki, słoiki i naczynia szklane 3. tworzywa sztuczne + metal + opakowania wielomateriałowe – puste opakowania po napojach, innych płynach, chemii gospodarczej, opakowania plastikowe po produktach spożywczych, torebki foliowe, pojemniki oznaczone symbolami PET, HDPE, PE, PP, puste puszki po napojach i konserwach, folie aluminiowe, złom żelazny i z metali kolorowych, zakrętki, kapsle metalowe, opakowania kartonowe po sokach, mleku
Do tych trzech kontenerów będą zbierane te same odpady, które mają być zbierane w kolorowych workach do segregacji. UWAGA!!! PSZOK nie przyjmuje zmieszanych odpadów komunalnych!
4. gruz budowlany- gruz pochodzący z bieżących remontów domowych: ceglany, betonowy, dachówki ceramiczne, odpady mineralne
Nie będzie przyjmowany gruz pochodzący z budowy. Właściciel nowo budowanego domu/budynku musi zamówić kontener do odbioru odpadów pobudowlanych na własny koszt.
5. odpady zielone i ulegające biodegradacji- trawa, liście, gałęzie 6. odpady wielkogabarytowe- meble, dywany, rowery, wózki i foteliki dziecięce, duże przedmioty plastikowe 7. zużyte opony 8. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny- sprzęt kompletny, płyty CD, kasety 9. odpady budowlane i rozbiórkowe – pochodzące z bieżących remontów domowych - folie budowlane, opakowania po cemencie, styropian, okna, puszki po farbach, ceramika sanitarna. 10. popiół 11. baterie i akumulatory 12. przeterminowane leki 13. pozostałe odpady niebezpieczne – np. opakowania po aerozolach |