Logo Urząd Miejski w Wyśmierzycach

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9162
W sumie: 35871

News

News zdjęcie id 69

III Festyn Rodzinny zorganizowany przez uczniów gimnazjum

15.06.2015

 

Piękna pogoda, radosne twarze rodziców i uczniów naszego gimnazjum, unoszący się            w powietrzu zapach grillowanej kiełbaski, słodkie wypieki i wszechobecna muzyka, śpiew, radość i entuzjazm - oto Nasz Festyn Rodzinny w pigułce.

7 czerwca już od 8 rano rozpoczęliśmy przygotowania do wspólnego festynu Rodziców, Uczniów i Nauczycieli oraz Mieszkańców Wyśmierzyc.

Gimnazjaliści zademonstrowali umiejętności taneczne, aktorskie i wokalne.

Bardzo podobały się występy klasy pierwszej w utworze " A gdyby tak ", klasy drugiej - „Wake me up”, klasy trzeciej - „Musztra " oraz " My Słowianie ".

Publiczność reagowała żywiołowa a oklaskom i okrzykom zachwytu nie było końca.

Uczniowie wszystkich klas gimnazjum zaprezentowali również scenki kabaretowe, którymi rozśmieszyli publiczność do łez. "Mariolka" w wykonaniu Niny Buczek oraz "Mariolka  w spa" Eweliny Strzylak to były prawdziwe perełki. Warto wspomnieć o scenkach "Migawki zza biurka i ławki" oraz "Miłość niejedno ma imię", w których popisywali się uczniowie klas drugiej  i pierwszej.

Ci, którzy poczuli się spragnieni lub głodni mogli skorzystać z grillowanych smakołyków, zdrowych, pełnych witamin owocowych sałatek i pysznych ciast. Kawa, herbata, napoje gazowane i niegazowane, lody też były w zasięgu ręki.

Nie samym jedzeniem człowiek jednak żyje. Wielbiciele dobrej książki mieli jedyną  w swoim rodzaju okazję nabycia lektur dla dużych i małych czytelników.

Zwolennicy mocnych wrażeń mogli skorzystać ze Szkolnego Koła Fortuny. Wygrywał każdy los, toteż przed Szkolnym Kołem Fortuny ustawiały się prawdziwe kolejki. Po takich emocjach warto było zmierzyć sobie ciśnienie w szkolnym punkcie PCK.

Festyn Rodzinny był wspaniałą okazją do prezentowania pewnych treści dydaktycznych. Funkcjonariusze policji zaprezentowali skutki brawurowej jazdy samochodem, na specjalnym symulatorze. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyśmierzycach ubrani w mundury sprawnie obsługiwali starodawny wóz strażacki, a w razie potrzeby serwowali chłodny prysznic najbardziej cierpiącym z powodu gorąca.

Od 11:00 aż do 16:00 wszyscy bawiliśmy się cudownie. Humory dopisywały, a na nudę nie było czasu. Rozstaliśmy się z nadzieją na spotkanie w przyszłym roku na kolejnym IV Festynie Rodzinnym.

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP w Wyśmierzycach za uświetnienie naszego festynu. Dziękujemy również policjantom z Komendy Powiatowej w Białobrzegach za naprawdę pouczające pokazy. Składamy podziękowania członkom orkiestry za występ oraz wszystkim darczyńcom: państwu Gefrererom, pani prezes E. Karasek, księdzu proboszczowi R. Sionkowi, rodzicom przesyłamy podziękowania za pomoc w przygotowaniu smakołyków i spędzenie  z nami kilku niezapomnianych godzin.

Organizatorzy

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.