Logo Urząd Miejski w Wyśmierzycach

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9162
W sumie: 35871

News

News zdjęcie id 68

IV Pielgrzymka Strażaków z powiatu białobrzeskiego

09.06.2015

31 maja 2015 roku odbyła się IV Pielgrzymka z powiatu białobrzeskiego. W tym roku strażacy przybyli na godzinę  13.00 do Kościoła p.w. Św.Teresy z Avila w Wyśmierzycach. Uroczystą mszę świętą odprawił  Kapelan Strażaków Powiatu Białobrzeskiego ks. Ireneusz Chmura w koncelebrze z  Proboszczem Parafii Wyśmierzyce Ks. Robertem Sionkiem oraz z udziałem Ks. Leszka Domagały. Na uroczystość  przybyło około 200 strażaków oraz 14 pocztów sztandarowych OSP z powiatu białobrzeskiego. Strażacy dziękowali Bogu za opiekę w codziennej służbie niesienia pomocy mieszkańcom naszego rejonu.

Po mszy świętej odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowego Dnia Strażaka w którym uczestniczyli: Prezes Powiatowego Związku OSP RP - Starosta dh. Andrzej Oziębło, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach dh. Zbigniew Łubiński, druhowie - Prezesi, Komendanci i Naczelnicy OSP działających w naszym powiecie.

Władze administracyjne powiatu białobrzeskiego reprezentowali: Burmistrz Wyśmierzyc Marek Bielewski, Burmistrz Białobrzegów Adam Bolek, oraz Wójtowie z Gmin: Radzanów Sławomir Kuśliński, Stara Błotnica Marcin Kozdrach, Promnej Wojciech Nowak, Stromca Krzysztof  Stykowski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Artur Dąbrowski oraz Prezez Banku Spółdzielczego w Białobrzegach Elżbieta Karasek

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.